Miško sodinimas (2) Dokumentų ruošimas NMA

Žemę gavau paveldėjęs kartu su savo 3 puseserėm, tad kelis metus teko užtrukti kol išpirkau iš visų jų sklypų dalis, tai mano manymų yra pats sunkiausias ir svarbiausias darbas susitarti su bendrasavininkais išsiperkant žemę arba pasirašant įgaliojimą skirta atstovauti bendrasavininkus visose valstybinėse institucijose taip pat ir NMA bei kiekvieno atskirai bendrasavininkų sutikimą leidžianti sklypą apželdinti mišku. Turėdami šiuos įgaliojimus pirmiausia vykstate į rajono savivaldybės žemėtvarkos skyrių užpildyti prašymą leisti apželdinti sklypą mišku bei paliekate sklypo plano kopiją. Per dvi savaites gaunate atsakymą paštu su atsakymu kiek hektarų leidžiama užsodinti ir sklypo planą su pažymėtomis vietomis kur leidžiama sodinti mišką. Tik gavus toki leidimą jau galite rimtai galvoti apie miško sodinimą ir tvarkyti sekančius dokumentus.

Mano atveju yra du sklypai, pirmame sklype 10ha ir antrame 9,14ha viso 19,14ha. Pirmame sklype iš 10ha yra 4ha draustinio teritorija bei 2ha šaltiniai bei kiti vandens telkiniai, žemės derlingumo balas 32. Antrasis sklypas 9,14 hektarų iš kurio 8ha pievos, o likusi dalis kiti vandens telkiniai ir miško plotas, žemės derlingumo balas 28. Tad iš 19,14ha leidimą gavau užsodinti tik 10ha.
Jei žemė dar nėra buvusi registruota žemės ūkio registre, kaip buvo man, tai būtinai reikia užregistruoti ir gauti valdos kodą. Jei turite bendrasavininkų prieš registruojant turite pasirašyti panaudos sutartį su kiekvienu iš jų. Kol registruos sklypą galite pasiruošti sklypo apželdinimo projektą tai gali jums padaryti arčiausiai esantis jūsų sklypo grininkas, kuris nuvykęs pažiūrės kokie medžiai būtų tinkamiausi sodinti bei pažymės sklypo ribas bei kur bus sodinamas miškas. Parengtą projektą teks nuvežti į rajono ūrėdiją ir jį suderinti.
Atlikus šiuos darbus susegame visus dokumentus:
1. Registru centro išrašas apie žemės savininkus
2. Bendrasavininkų įgaliojimai ir sutikimai įveisti mišką
3. Žemėtvarkos leidimas sodinti mišką ir planas
4. Patvirtintas urėdijos miško projektas
5. Užpildytas prašymas NMA
Kai NMA priima Jūsų projektą Jūs sulauksite dviejų laiškų pirmas laiškas praneš, kad Jūsų projektas priimtas svarstymui. Ir antras laiškas, kad Jūs esate patvirtintas paramos gavėju. Nuo tos akimirkos prasideda linksmoji dalis miško sodinimo paruošiamieji darbai, kuriuos aprašysime Miško sodinimas (3). Paruošiamieji darbai