„Žalias miestas“ už gražią ir darnią kaiminystę

Atėjus pavasariui, žaliuojantys medžiai bei atsinaujinusi gamta kasdien mums sukelia malonių pojūčių, tačiau, toli gražu, ne kiekvienas miesto gyventojas savo aplinkoje gali pasidžiaugti tvarkinga žaliąja erdve. Šią padėtį nuo šiol bandys gerinti VšĮ „Žalias miestas“.

Balandžio 24 dieną savanorių organizacija sukvietė Vilniaus miesto Fabijoniškių rajono bendruomenę į pirmąją akciją, kurios metu daugiabučių namų kieme pasodinta virš pusšimčio „Vilniaus miškų urėdijos“ dovanotų medelių. Entuziastų neišgąsdinto ir ne itin palankios oro sąlygos. Šeštadienio rytą, savo aplinkai neabejingi gyventojai rinkosi nepaisydami sniego ir lietaus. Į veiklą mielai įsitraukė ir Lietuvos ateitis — kiemo vaikai, kuriems, matyt, panašiai kaip ir medeliams, vos 5-6 metai.

Po kelių valandų smagaus darbo, renginį vainikavo sodinukų palaistyti atvykę geranoriški gaisrininkai. Dalyvius taip pat džiugino gardžios vaišės bei galiausiai padangėje pasirodžiusi saulė. Tiesa, tai tik pradžia — medelius būtina prižiūrėti dar tris metus. Tuo žada pasirūpinti akcijos rengėjai.

Anot organizatorių, tokie sambūriai ne tik primena, kad kiekvienas galime tausoti gamtą ir prisidėti prie gražesnės aplinkos kūrimo, tačiau taipogi vienija miesto gyventojus, kurie šiais laikais, pragyvenę kelis metus kaimynystėje, neretai vieni kitų visai nepažįsta.

„Suprantama, kad vien turėti gerų siekių ir imtis darbų nepakanka. Sodinimo renginiams ar parkelių steigimui būtinas savivaldybės palaiminimas, tad žadame paruošti skiltį, kurioje aprašysime, ką reiktų padaryti, norint gauti leidimą. Mūsų atveju, Vilniaus miesto savivaldybė į iniciatyvą reagavo labai palankiai.“ — džiaugėsi pašnekovas.

Kalbėdami apie kitus ateities planus, organizatoriai užsimena apie rudenį tęsiamas sodinimo talkas bei didesnius projektus, tarp kurių —Vingio parko atnaujinimas kartu su kitomis organizacijomis.

„Suvienijus bendrą siekį kurti švarią, tvarkingą, harmoningą aplinką ir negailint trupučio savo laiko galima pasiekti nuostabių rezultatų“ — teigia optimistiškai nusiteikusi „Žalio miesto“ komanda.

Straipsnio Autorius
Miroslav Voroneckij